GALAXIE
Marek, čtvrtek 25.4.2024, 0:08:26
20.5.2006
MS 2006 v ledním hokeji – Česká republika proti Finsku

Utkání vypadalo jednoznačně, ale nakonec se situace vyvrbila zcela neočekávatelně. Jak zápas probíhal, a také například jak vypadaly soupisky, se dozvíte v tomto článku.

Začátek utkání vypadal velmi nadějně, šance byly na obou stranách a na všech hráčích bylo vidět, že chtějí jít do finále. Rozhodčí tohoto zápasu byl v průběhu šampionátu velmi tolerantní, avšak k semifinále přistupoval velmi zodpovědně, díky čemuž jsme již po pár minutách hráli v oslabení. Finové hráli svou přesilovou hru velice aktivně, ale my, díky Milanu Hniličkovi, jsme do své branky nepustili nic. Tato přesilovka byla krásnou ukázkou naší špičkové obrany, ale již pár minut po jejím skončení jsme silně klopýtli. Finský útočník Riku Hahl vystřelil ránu od modré čáry a puk, cestou přes rameno gólmana českého výběru, skončil ve výpletu naší branky. Prohrávali jsme a Finové si začali velmi věřit. Zatlačili nás na naší polovinu a během celé třetiny nás drželi hodně daleko od jejich brankáře. Hráli opravdu výborně. Třetina skončila a náš tým byl rád, že si může jít odpočinout do šatny.

Po návratu na led naši vypadali opět ve formě, měli jednu šanci za druhou, ale ne a ne finského gólmana prostřelit. Při jednom prosazování u finské branky se čeští hráči bohužel dopustili faulu, takže přišlo vyloučení a dvě minuty přesilovky pro Finsko. Ale stalo se něco nečekaného - ve vlastním oslabení jsme dali gól a vyrovnali. Na české tváře se vrátil úsměv. Tento stav naši udrželi až do konce třetiny.

Finové se v šatně srovnali a začalo jim být jasné, že se musí začít ještě více snažit. Začal velikánský nátlak z jejich strany a naši jen chránili svého brankáře. Do zápasu se vložili i diváci a v hledišti vypukl souboj obou národů, ze kterého vítězně vyšli Češi. Na ledě zatím probíhal urputný souboj. Češi se také vzmohli a dali branku, která jejich fanoušky ještě více rozehřála a donutila začít skandovat. Finové hráli vabank, odvolali svého brankáře a jejich nátlak byl strašně velký. My se jen bránili a zápas začal vypadat jako jedna velká přesilovka Finska. Naštěstí Finové pokazili nahrávku, Hlinka se zmocnil puku a vstřelil vítěznou branku našeho týmu. Přišla velká oslava přímo na ledě. Nic lepšího se stát nemohlo. Postupujeme do finále, přičemž již máme jisté stříbro. Jestli si domů odvezeme stříbro nebo zlato se rozhodne již v neděli od 19:00. Doufám, že všichni budete držet palce, utkání se Švédy nebude jednoduché.