GALAXIE
Marcela, sobota 20.4.2024, 0:03:18
16.5.2006
MS 2006 v ledním hokeji – utkání České republiky s USA

Poslední utkání České republiky ve skupině E před postupem do dalších zápasů. Jak tento střet dopadl? Porazili jsme velmi silné Spojené státy nebo jsme dostali na frak?

Zápas se konal v úterý 16. 5. a již v prvních třech minutách utkání bylo vidět, kdo je na ledě pánem. USA nasadily svůj nejmladší útok v čele s Kesselem, který dal našemu brankáři nejednou zabrat. Český tým se neměl k žádné akci, ba naopak, než aby útočil, hned zpočátku přešel do obrany. Pak přišla přesilovka našeho týmu a zdálo se, že nám tato šance pomůže vrátit se do hry. Ale jak je známo, zdání klame. Nastala chyba na straně našeho mančaftu a opět, jako už po několikáté, český tým udělal stejnou chybu a hrál v šesti. Následoval trest v podobě dvou minut pro Jana Hlaváče. Naštěstí Milan Hnilička tým České republiky opět podržel a my první přesilovku USA přežili. Radost z toho, že jsme neinkasovali, nám ale nevydržela dlouho. Obránce Hejda zklamal opět všechny české diváky u televizních obrazovek a už po několikáté na turnaji udělal chybu, která nás stála hodně - špatně rozehrál, jeho rozehrávku zachytil americký útočník a nekompromisně naší chybu trestal. Po pár minutách opět jeden z našich útočníků pokazil rozehrávku a Američané svůj náskok opět zvýšili. Prohrávali jsme už 2:0 a první třetina byla u konce.

Po návratu ze šaten to vypadalo, jako by nastoupilo nové družstvo. Hokejisté České republiky měli více šancí a ohrožovali branku USA. Po chvíli se ale ukázalo, že šlo jen o zdání, a naše reprezentace začala dělat opět chyby v rozehrávce. Michálek nahodil puk směrem k bráně USA, a ten skončil až za zády jejich gólmana. Avšak naděje umírá poslední - je tu kontaktní gól, který nás opět vrací do hry. Sebevědomí se nám opět zvedlo a už jsme hru tolik nekazili. Dokonce jsme se pro USA stali „dobrým“ soupeřem, jenže se nám nepodařilo vyrovnat, a tak se ve druhé třetině už nic nestalo.

Ve třetí třetině USA zlepšily ještě více svou obrannou práci, český tým se nemohl přes jejich beky dostat k americké bráně a navíc jsme inkasovali další gól. Naši dnes hráli opravdu špatně, dělali jednu chybu za druhou, a to se nesmí stávat, protože soupeři takové chyby trestají. Bohužel českému týmu se už nezdařilo dát branku, a proto následovala špatná zpráva pro české fanoušky - prohráli jsme. Dalo by se vlastně říct, že jsme si zápas prohráli sami. Kdybychom se vyvarovali chyb, mohli jsme alespoň remízovat. Doufám, že tyto chyby si vezmou hráči k srdci a v dalších zápasech se již vyskytovat nebudou.

Díky tomu, že jsme dnes prohráli, jsme se stali posledním postupujícím v naší skupině E. Tento fakt zaviňuje, že budeme další zápas hrát proti Rusku a favoritem utkání je samozřejmě Rusko. Už jen statistika je hrozivá, protože Rusko na tomto turnaji zatím neprohrálo. No ale vzpomeňme si na Prahu a náš tým, postupovali jsme jako první ze skupiny a ihned jsme skončili. Můžeme tedy doufat, že naši hoši Rusko porazí a probojují se tak na šampionátu dál. Tento zápas s ruským výběrem můžete sledovat v televizi ve čtvrtek od 15:15.