GALAXIE
Rostislav, pátek 19.4.2024, 6:55:58
13.9.2005 [20:00]

Vysoká prohra Aston Villy

Bohužel ani Milan Baroš nezabránil vysoké prohře Aston Villy v pondělní dohrávce 5. kola Premiere league. Baroš nastoupil v základní sestavě, ale jeho tým nedokázal odolávat tlaku domácích. Soupeř z WestHamu vedl již ve 25. minutě díky pohotové trefě Marlona Harewooda. Málokdo by však čekal, že se tomuto hráči podaří do 76. minuty, tedy do okamžiku než ho vystřídal Bobby Zamora, přidat ještě dvě přesné trefy. Právě Harewood byl tím, kdo pět minut po svém prvním úspěchu, tedy ve 30. minutě, opět rozvlnil síť za golmanem Aston Villy, Tomasem Sorensenem.Těžko mít Milanovi něco za zlé, neboť zápas musí zvládnout především celý tým, což se Ville bohužel nepovedlo. Stav prvního poločasu tedy skončil nepříznivě pro hosty - 2:0. Kdo by čekal do druhého poločasu nějaký obrat, ten by se mýlil. Po několika minutách druhého poločasu přidává střelec zápasu Harewood třetí gól do sítě hostů a Aston Villa jde vstříc druhému prohranému utkání sezóny. Ani příchod českého záložníka Patrika Bergera v 62. minutě, ani burcování a snaha trenéra Davida O´Learyho na lavičce hostů nepřinesla úspěch, a tak pojistil minutu před koncem základní hrací doby vysoké vítězství West Hamu Yossi Benayoun. Na straně domácích se v dresu WestHamu kromě střelce hattricku Harewooda radoval z vítězství i náš Tomáš Řepka. Díky této prohře se Aston Villa posunula na průběžné 14.místo tabulky Premiere league a další zápas odehraje 17.9. doma v Birminghamu proti týmu Tottenhamu.